Šakų kalba

Kai yra kalbama apie Aukštesnįjį pasaulį, nepriklausomą nuo laiko, erdvės ir judėjimo sąvokų, mes neturime žodžių jį aprašyti, nes visas mūsų žodynas paremtas mūsų žemiškų jutimo organų pajutimais. Todėl ten, kur mūsų jutimo organai ir vaizduotė  neveikia, mes negalime išreikšti to ką jaučiame nauju jutimo organu, vadinamu ekranu.

Kaip gi galima išreikšti Aukštesniojo pasaulio tyrimus ir pajutimus? Juo labiau, kaip atskleisti aukščiausias žinias knygoje žodžiais, kaip tai yra priimta visuose moksluose? Juk žinių perteikimas turi būti tikslus, nes jeigu kalba bus netiksli bent viename žodyje, netiksliai panaudotame reikiamu tikslu, tai išsikraipys visos sąvokos apkritai, ir studijuojantis iš karto susipainios!

Mūsų pasaulyje nėra jokių objektų ar juos veikiančių jėgų, kurie, ar kurios, neatsirastų iš savo šaknų Aukščiausiame pasaulyje. Viskas, kas egzistuoja mūsų pasaulyje, prasideda Aukščiausiame, o po to pakopomis nusileidžia į mūsų pasaulį.

Todėl kabalistai rado tam tinkamą kalbą, kuria naudodamiesi gali pertekti vienas kitam savo pažinimus, žodžiu ir raštu, iš kartos į kartą. Jie naudoja šakų (pasekmių) mūsų pasaulyje pavadinimus, norėdami parodyti jų aukščiausias šaknis (priežastis), esančias Aukščiausiame pasaulyje1. Šią savo mokslui pasirinktą ypatingą kalbą jie pavadino „šakų kalba“.

Todėl kabalos knygose sutinkamos šiurkščios ir nemalonios bendravimui sąvokos. Juk po to, kai kabalistai jau pasirinko „šakų kalbą“, kad naudodamiesi ja galėtų išreikšti savo tyrimus Aukštesniuosiuose pasauliuose, jie jau negali praleisti kurios nors šakos ir nevartoti jos pavadinimo dėl jo šiurkštumo, atsisakant išreikšti norimą sąvoką. Juk mūsų pasaulyje nėra kitos šakos, kurią galimą būtų panaudoti  vietoje praleistosios.

1 Signalai išeina iš aukščiausio pasaulio, pereina per žemiau esančius pasaulius, kurie susilpnina aukščiausiojo pasaulio signalą tiek, kad jau galime jausti jį mes, esantys pačiame žemiausiame pasaulyje.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s